İnşaat

İNŞAAT

İnşaat Nedir?

Bir mimarlık terimi olan inşaat belli bir bölgedeki bina veya yapının oluşturulma aşamasıdır. inşaat aslında pek çok işin aynı anda yürütüldüğü bir aşamadır. Normalde işi proje yöneticisi, tasarım mühendisi veya proje mimarı tarafından yönlendirilen inşaat yöneticisi yönetir

yapı çeliği ile betonun kaymayacak şekilde birleştirilmesi ile elde edilen ve dış kuvvetlere karşı oldukça dayanıklı olan yapı malzemesi olarak tanımlanabilir.Betonarmenin içindeki bileşenlerden donatı çelik vb. çekmeye, beton ise basınca çalışır.Donatı Yapı elemanının içerisine yerleştirilmiş betonun mukavemetini arttıran çelik çubuklara denir Betonun çeliği iyi bir şekilde sarması için kalıplar ile çelik arasına pas payı denilen aralıklar bırakılmalıdır.Çelik Betonarmede kullanılacak çelikler ise şöyle sıralanabilir Yuvarlak çubuklar Tor çeliği Hasır çelik Burmalı çelik Düğümlü beton çeliği vb.

Betonarmenin Faydaları Yangına karşı iyi bir koruyucudur ekonomik ve uzun ömürlüdür inşaat yapımı kolay ve süratlidir.Aşınmaya karşı dayanıklıdır Haşere böcek vb. barındırmaz Kuru beton elektrik geçirmez Depreme dayanıklıdır istenilen şekil kolayca hazırlanabilir.

YCN inşaat olarak 1980 den beri inşaat sektöründeyiz ve bir çok yapılaşmada anahtar teslimi görevler alarak projelerimizi sahiplerine alnımızın akıyla teslim ettik genellikle otel,misafirhane,villa,toplu konut,kreş,alış veriş merkezi ve fabrika inşaatları projelerimizin başını çeken başlıklardır. Referanslar sayfamızda bitirmiş olduğumuz projelerimize bakabilirsiniz.Sizde bir gün bir inşaat projesi gerçekleştirmek istediğinizde  bir çayımızı içmeye bekleriz..

YCN İnşaat Ankara yapı, Ankara İnşaat, Ankara inşaat Firmaları, Ankara İnşaat Şirketi Olarak Ankara da Faaliyetlerini Sürdürmektedir..